Sme malé, rodinné vinárstvo. Hoci výrobe vína sa venujeme len krátko, pestovaniu hrozna sa naša rodina venuje už od sedemdesiatich rokov minulého storočia.

Otec Anton Horváhth pracoval vo viniciach v Doľanoch už od ukončenia strednej vinárskej školy v Modre. Najskôr v družstve ako skupinár, neskôr po revolúcii začal hospodáriť na prenajatých, postupne aj na vlastných vinohradoch. Teraz naša rodina pestuje hrozno na 50 hektároch pôdy a dodáva ho viacerým vinárom v Malokarpatskej oblasti.

Lásku k vinohradníctvu a vinárstvu sme po otcovi zdedili aj my, najmladší synovia Peter a Pavol. Od detstva sme sa zapájali do prác vo vinici. Po skončení vysokoškolského štúdia začíname s výrobou vlastných vín výlučne z kvalitného hrozna vlastnej produkcie, dopestovaného na slnečných svahoch Malých Karpát.

Naša rodina rovnako zhodnocuje vinohradnícke a vinárske vedomosti získané tradíciou a skúsenosťami, ako aj moderné technologické postupy.

Najväčsím uznaním pre nás je, ak Vám naše víno chutí. Ak pri jeho konzumácii prežívate príjemné chvíle v kruhu svojich rodín a priateľov.

web: www.vinhor.sk

Publikoval: Ing. Daniel Valkovič