Chateau Freistadt

Chateau Freistadt vám ponúkne sortiment vín v priestoroch svojej predajne na Štúrovej č.1. Predajňa je situovaná v príjemnom prostredí na poschodí.

oncept mladého a odvážneho projektu je postavený na tradícii názvu značky vína Chateau Freistadt a dopestovaného hrozna z Hlohoveckého rajónu v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.
Okolo roku 1400, keďže na vtedajšom území Hlohovca žila početná nemecká menšina, ktorá veľkou mierou prispela k rozvoju mesta a širšieho okolia, bolo mesto pomenované Freistadt an der Vaag, čo v preklade znamená Slobodné mesto na Váhu. Tento názov nieslo niekoľko storočí až zľudovelo do súčasného názvu Frašták, ktorý je známi nielen v širšom okolí.
Hlavným motívom ochrannej značky Chateau Freistadt sú tri ruže, ktoré sú synonymom pre označenie mesta, pretože Hlohovec je mestom ruží, ktoré sú dominantou záhrad, ulíc a parkov počas celého leta v tomto meste. Symbolizujú tradíciu, súčasnosť ale i budúcnosť, ktorá je tu s nami ako kvalitné archívne víno s jeho históriou.
Na prelome 19. a 20. storočia sa začali zakladať na území mesta vinohrady s ušľachtilými odrodami, ktoré sú však v posledných rokoch rozširované aj o novošlachtené odrody vinnej révy. Územie je zaradené v malokarpatskej vinohradníckej oblasti, avšak vinohrady sa rozprestierajú východne od rieky Váh pod južnými svahmi Považského Inovca. Slnko a jedinečná pôda s vyšším obsahom vápnika sú typické pre tento rajón. Rieka Váh je významným darcom energie, ktorá ochraňuje časť viníc na jej brehu pred jarnými a zimnými mrazmi.
Chateau Freistadt prináša vína prémiovej rady z Hlohoveckých vinohradov, ktoré sú z dvoch po sebe najlepších ročníkov 2011/2012. Ivan Kováč, ktorý je majiteľom ochrannej známky Vinárstva Chateau Freistadt v spolupráci s Tomášom Kristom z Milotíc, ako jedným z najlepších moravských vinárov sa svojim citom a umom podpísali pod tieto vína. Obrali 11 najkvalitnejších odrôd bieleho hrozna a 7 odrôd modrého hrozna, z ktorých pripravili úžasné biele, červené a jedno ružové vínko.

http://www.onlinevino.sk/o-nas/

fris

Publikoval: Ing. Daniel Valkovič, Michal Kálman